Ach te ptaki, ptaszki i ptaszęta polne…

by Piotr .

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się Gminny Turniej Recytatorski. 6 kwietnia uczestnicy konkursu zmagali się z tremą przed swoimi wystąpieniami. Tego roku deklamowane były wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner , Wandy Chotomskiej oraz Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego i wielu innych wybitnych twórców. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Bobolice chętnie wzięli udział w kolejnej edycji tego konkursu.

Laureatami konkursu:
W kategorii Ptaszęta polne:

Nina Kanasiuk – uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Dargini
Julia Olearczyk – uczennica Szkoły Podstawowej w Bobolicach
Larissa Biernacki – uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Dargini

W kategorii Ptaszki polne:

Eliza Waszkiewicz – uczennica Szkoły Podstawowej w Bobolicach
Joanna Orlicka – uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Dargini
Patrycja Gawlik – uczennica Szkoły Podstawowej w Drzewianach

W kategorii Ptaki polne:

Roksana Rutkowska – uczennica Gimnazjum Publicznego w Bobolicach
Milena Rodzik – uczennica Gimnazjum Publicznego w Bobolicach

Cieszymy się bardzo z tego , że uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani reprezentując wysoki poziom deklamowanych utworów. Zwycięzcy będą prezentować swój repertuar w eliminacjach powiatowych w Koszalińskiej Bibliotece Powiatowej 20 maja br. Trzymamy kciuki za wszystkich i życzymy przejścia do kolejnego etapu.

Anna Styrska