Bezpieczne Ferie Zimowe z Biblioteką 2016

W Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach i filii w Dargini od 1 do 12 lutego trwała akcja zimowa pn. „Bezpieczne Ferie Zimowe w Bibliotece”. Tym uczniom, którym nie było dane wyjechać na zorganizowane zimowisko dużo atrakcji zaproponowała biblioteka.czytaj dalej
Pierwszego dnia akcji nastąpiło uroczyste otwarcie ferii zimowych, uczestnicy zapoznali się z programem zajęć i wspólnie stworzyli kontrakt o dobrym zachowaniu. Tego dnia przeprowadzone zostały również zabawy integrujące grupę.
Następnego dnia dzieci wzięły udział w pogadance na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Została również wyświetlona prezentacja multimedialna.
Kolejne dni mijały na wspaniałej zabawie i rozwijaniu umiejętności pracy w grupie. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach pn. „Spotkanie z piratami”, podczas których drużynowo trzeba było wykonać flagę piracką, odnaleźć skarb. Tego dnia Bobolickich Piratów nie ominęły również zawody sprawnościowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia podczas, których uczestnicy stworzyli w bibliotece Indiańską Wioskę. Każda drużyna musiała zbudować tipi, wykonać pióropusz, wymyślić swój własny taniec i okrzyk.
Podczas tegorocznych ferii oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć literacko- plastycznych, tj. „Najpiękniejsza Pani Zima”, „Czytam sobie w bibliotece”, „Zabawy z bajką- zimowe opowieści o zwierzętach”, „Legenda o Smoku Wawelskim”, zajęć umuzykalniających, a także zajęć sportowych.
Uczestnicy akcji mogli spędzić czas kulturalnie wyjeżdżając do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl „Kopciuszek”. Tym razem dzieci miały również okazję sprawdzić swoje umiejętności w MK Bowling w Koszalinie podczas gry w kręgle.
Na zakończenie zimowego wypoczynku zorganizowany został bal karnawałowy , który poprowadziła pani Aleksandra Kapustyńska. Były tańce, karaoke oraz mnóstwo konkursów podczas których dzieci miały okazję wygrać drobne upominki.

Zobacz fotorelację