Gminny Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

18 września 2019 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbył się Gminny Konkurs ,,Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Najważniejszymi celami Konkursu są: krzewienie kultury słowa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promowanie mody na czytanie, a także popularyzacja twórczości Antoine’a de Saint-Exupéry’ego z okazji 75. rocznicy śmierci.

Z tej właśnie okazji uczniowie prezentowali wybrane przez siebie fragmenty książek tego autora. Najczęściej wybieranym był „Mały Książę”. Następnie uczestnicy losowali drugi tekst przygotowany przez Organizatora.
Komisja konkursowa po wysłuchaniu 16 występów uczniów szkół podstawowych wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria Lektorzy Młodsi (klasy III-V)
1. Małgorzata Butkiewicz – SP Dargiń
2. Tomasz Dzienisiewicz – SP Bobolice

Kategoria Lektorzy Starsi (klasy VI-VIII)
1. Konrad Serowski – SP Drzewiany
2. Marcel Walaszczyk – SP Kłanino

Komisja konkursowa przyznała dodatkowe 2 wyróżnienia w kategorii Lektorów Starszych, dla Zofii Ratajczak (SP Bobolice) i Amelii Misztal (SP Drzewiany).
Mistrz i Wicemistrz Pięknego Czytania w obu kategoriach będą reprezentować Gminę Bobolice w Powiatowym Finale Konkursu, który zaplanowany jest na 2 października o godz. 10:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i finalistom i będziemy mocno trzymać kciuki!