I DZIEŃ WIOSNY W BIBLIOTECE

W dniach 18-25 marca w czytelni M-GBP w Bobolicach odbyły się zajęcia nt. spotkania z wiosną. Udział w wiosennym spotkaniu wzięły 4 grupy dzieci z Przedszkola w Bobolicach. Odbyło się czytanie utworów o tematyce wiosennej m.in. „Wiosna” M. Strzałkowskiej, „Wiosna niedźwiadka i innych wierszy gromadka” U. Kozłowskiej. Ponadto, najmłodsi utrwalili wiadomości na temat panującej pory roku i wskazali jej cechy charakterystyczne. Doskonale sobie poradzili z pierwszymi oznakami wiosny w przyrodzie. Następnie odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami nt. zmian zachodzących w przyrodzie. Przygotowano także zabawy plastyczne, ruchowe, rozwiązywaliśmy zagadki. Było wiosennie: gwarno, radośnie i kolorowo. Na nudę nie było czasu!!! W zajęciach o wiośnie uczestniczyli także wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Bobolicach. Spotkanie z książką zakończyło się wspólną wiosenną gimnastyką.

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą, tabela i w budynkuObraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą