Mały Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

W środę 5 września br. po raz siódmy odbyła się Inauguracja Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja ph. „Rodzina bez retuszu”. Podczas Festiwalu prezentowane są filmy poruszające tematykę niepełnosprawności. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach, wychowawcy i dzieci z OREW-u, terapeuci wraz z uczestnikami zajęć ze ŚDS „Odnowa”. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć film „Oko Minotaura” reż. Borislava Koleva. Głównym bohaterem jest niewidomy 18 – letni chłopak pragnący miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego, a największym jego marzeniem jest zostać rzeźbiarzem. Po filmie Pani Joanna Jankowska i Anna Kustrzycka – Broda opowiedziały o losach osób niepełnosprawnych na przykładzie własnym i swoich rodzin. Ponadto odbyła się wystawa prac uczestników zajęć ze ŚDS „Odnowa”, także w ich wykonaniu oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Bobolicach wysłuchaliśmy występów wokalnych i recytatorskich. Był to dzień niesamowitych wrażeń i emocji.

Obraz może zawierać: 1 osoba
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku