Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”

Dyrekcja i pracownicy Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobolicach po raz kolejny włączyli się w organizację Małego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, którego głównym celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

W tym roku impreza trwała trzy dni. 7 września o godzinie 10:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Festiwalu, na który przybyli zaproszeni goście: Pani Mieczysława Brzoza- Burmistrz Bobolic, Pan Marek Golas- Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobolicach, Pani Zofia Kęcel- Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu, Pani Inga Lewicka- kierownik ŚDS „Odnowa”, uczniowie z klas VI ze  Szkoły Podstawowej w Bobolicach wraz z nauczycielami oraz domownicy ŚDS „Odnowa” w Bobolicach z opiekunami. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ideą Festiwalu, obejrzeli film dokumentalny pt. „Olimpijczycy” opowiadający o paraolimpijczykach, którzy mimo niepełnosprawności odnoszą ogromne sukcesy w sporcie. Uroczystość uświetnił występ domowników ŚDS „Odnowa” w Bobolicach, który cieszył się dużym uznaniem wśród publiczności, czego dowodem były gromkie brawa. Na zakończenie przeprowadzone zostały zabawy integracyjne dla wszystkich uczestników. Na drugą część Festiwalu, zostali zaproszeni uczniowie z Gimnazjum im. Agaty- Mróz- Olszewskiej w Bobolicach wraz z opiekunami. Obejrzeli oni dwa filmy: „Olimpijczycy” oraz                     „Szpila”- opowiadający o matce wychowującej samotnie siedmioletnie bliźniaczki, u których został zdiagnozowany autyzm. Dla uczestników zostały również przygotowane dwa zadania, podczas których musieli wcielić się w postać osoby niepełnosprawnej.

8 września w Bibliotece w Dargini odbył się seans filmowy dla gimnazjalistów i uczniów szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Młodzież miała okazję obejrzeć dwa filmy: „Olimpijczycy” i „Szpila”.

9 września Bobolickie Bibliotekarki odwiedziły domowników ŚDS „Odnowa” w Bobolicach. Wyświetlona została produkcja Hou Zuxina pt. „Mój tata rockman”. Uczestnicy spotkania wysłuchali również opowiadania pt. „Przyjaciele na zawsze”.

Tradycyjnie już Festiwalowi „Integracja Ty i Ja” towarzyszyła wystawa prac domowników ŚDS „Odnowa w Bobolicach”.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym podczas organizacji Małego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”.Zobacz fotorelację