Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj w Bibliotece obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku.
Zapraszamy zatem wszystkich czytelników na „Wierszyki łamiące języki” M. Strzałkowskiej Wczoraj swoich sił w poprawnej polszczyźnie spróbowała już grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drzewianach. Poradzili sobie bardzo dzielnie, gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Dargini.
Cztery grupy, które zawitały do Biblioteki czytały wierszyki na gibkie języki, układały z zapałem krzyżówkę ortograficzną oraz próbowały zostać mistrzem języka ćwicząc trudne powiedzonka i wyliczanki. Uczestnicy zajęć mieli również bojowe zadanie- wypisać jak najwięcej wyrazów, które mają więcej niż jedno znaczenie. Klasa IV zmierzyła się z grą językową „który wyraz jest poprawny”. Uczniowie klasy pierwszej w ramach dzisiejszych zajęć „czytam sobie w bibliotece” poznali śmieszne wierszyki polskich poetów.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą, tabela i w budynkuObraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku