„Oko w oko z kulturą i literaturą”

W ramach projektu pn. „Oko w oko z kulturą i literaturą” dofinansowanego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z p. Joanną Jagiełło. Polska pisarka znana jest szczególnie z powieści dla młodzieży, a także utworów poetyckich i opowiadań.

Sławę przyniosła jej wydana w 2011 roku znakomita książka pod tytułem „Kawa z kardamonem” i jej dalsze części „Czekolada z chili” oraz „Tiramisu z truskawkami”. W spotkaniu wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach, Drzewianach, a także osoby dorosłe. Spotkania autorskie są potrzebne zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Są jedną z form popularyzacji literatury, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich. Istnieje ponadto możliwość uzyskania autografu. Korzyści z organizowania i uczestnictwa w spotkaniach literackich można by jeszcze długo wyliczać. Dla większości odbiorców te kontakty są prawdziwą ucztą duchową, mają charakter bezpłatny, otwarty i uczestniczyć w nich mogą wszyscy chętni.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

16 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach mieliśmy przyjemność gościć przesympatyczną Panią Elizę Piotrowską – autorkę i ilustratorkę popularnych książek dla dzieci z serii „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”. Poetka przyjechała do nas bezpośrednio ze słonecznej Brazylii . Udział w spotkaniu wzięli przedszkolaki oraz uczniowie klas I szkoły podstawowej w Bobolicach i Drzewianach. Pani Eliza opowiadała dzieciom o początkach swojej przygody z pisarstwem, miłości do książek, zwyczajach i tradycjach jakie panują w kraju, którym mieszka. Była to również doskonała okazja do rozmowy, bowiem uczestnicy zadawali mnóstwo pytań, na które Pani Eliza chętnie odpowiadała. Inspirujące spotkanie zakończyło się gromkimi brawami oraz wręczeniem podziękowania i bukietu kwiatów. Ponadto, można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także otrzymać autograf.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Oko w oko z kulturą i literaturą” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Pani Eliza gościła również na Fili w Dargini. W spotkaniu wzięli udział najmłodsi czytelnicy z klas 0-III. Mieli okazję wykazać się talentami plastycznymi rysując Tupcia Chrupcia.

Obraz może zawierać: 2 osoby, tłum i w budynku

Obraz może zawierać: tekst