Pierwsze atrakcje Tygodnia Bibliotek za nami

W środę najmłodsza grupa przedszkolaków została pasowana na czytelników biblioteki. Dzieci przywitał król Księga, królowa Książka i księżniczka Książeczka. W naszym królestwie Bibliotekolandii czekało na przedszkolaków dużo atrakcji: bajka o bibliotece, prośba książki do dzieci oraz pociąg z alfabetem wśród bibliotecznych regałów. Podczas uroczystego pasowania dzieci otrzymały pamiątkowe opaski z odznaką czytelnika i zakładki do książki. Cieszymy się z tego bardzo 🙂 Z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza wzięli udział w zajęciach pn. „Lapbook’owy zawrót głowy”. Z kolorowych kartek stworzyli swoje wyjątkowe, przestrzenne książki. A następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy fotobudce i otrzymali upominek w postaci kalendarzyka. Drugiego dnia naszego świętowana odbył się uroczysty Korowód postaci bajkowych. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkoły podstawowej oraz odział „0” z przedszkola. Akcja ta miała na celu promowanie biblioteki oraz czytelnictwa. Radosny pochód zaczęliśmy od Biblioteki i przebiegał ulicami miasta wokół Rynku Miejskiego. Uczestnicy trzymali w rękach hasła reklamujące i zachęcające do odwiedzin naszej biblioteki. Dla mieszkańców mieliśmy drobne upominki w postaci firmowych kalendarzyków. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie zdjęcie przy naszej słynnej fotobudce W dzisiejszym dniu Tygodnia Bibliotek odbyły się zajęcia dla uczniów klasy II SP w Bobolicach pn. „Droga książki od autora do czytelnika”. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka i jak wyglądały książki kiedyś i dzisiaj. Na koniec samodzielnie wykonały książki z kolorowych kartek, nadając im tytuł, autora, wydawnictwo i krótką treść wraz z ilustracjami.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, drzewo, dziecko, roślina, na zewnątrz i przyroda

Brak dostępnego opisu zdjęcia.Obraz może zawierać: 2 osoby, drzewo, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą i dziecko