Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

11 kwietnia 2016r. w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach mieliśmy przyjemność gościć Panią Zofię Stanecką- autorkę opowiadań i baśni dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Bobolicach.

Pani Zofia przeczytała uczestnikom fragmenty swoich najpopularniejszych książek, przygotowała również zadania i ćwiczenia pobudzające wyobraźnię dzieci. Opowiedziała o zawodzie pisarza, o tym w jaki sposób tworzy się książkę, ile osób jest zaangażowanych w jej powstanie . Ciekawym momentem spotkania było wcielenie się autorki w postać swojej bohaterki książkowej- Basi. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały, a następnie zadawały pytania.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci podziękowały Pani Zofii i wręczyły drobny upominek. Wszyscy chętni mieli również okazję zakupić książkę z autografem pisarki.Zobacz fotorelację