Tradycje i zwyczaje wielkanocne w bibliotece

W Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobolicach od 16 do 23 marca odbywały się zajęcia dotyczące tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Najmłodsi uczestnicy wysłuchali opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc”, wspólnie przygotowali święconkę. Czekały na nich również zabawy, zagadki i prace plastyczne dotyczące nadchodzących świąt. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję uczestniczyć w zawodach grupowych związanych z Wielkanocą. Musieli m.in. rozwiązać krzyżówkę, narysować kurczaczka z zamkniętymi oczami, wymyślić zagadki świąteczne. To tylko kilka przykładów konkurencji, w których dzieci wzięły udział.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę wielu uczniów odświeżyło i pogłębiło swoją wiedzę na temat Świąt Wielkanocnych.

W zajęciach wzięło udział 390 dzieci z terenu miasta i gminy Bobolice. Zobacz fotorelację