Zachodniopomorska Konferencja Bibliotekarzy

by Piotr .

Dnia 5 maja 2011 r. w Książnicy Pomorskiej, w Szczecinie, odbyła się Zachodniopomorska Konferencja Bibliotekarzy. Było to jednocześnie podsumowanie I edycji Programu Rozwoju Bibliotek, rozstrzygnięcie konkursu pn. Nagroda im Stanisława Badonia Bibliotekarz Roku Województwa Zachodniopomorskiego. Na konferencji zainaugurowano również Tydzień Bibliotek, coroczną akcję promującą czytelnictwo pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bobolicach otrzymała wyróżnienie specjalne za pasję i zaangażowanie w edukacyjny proces planowania strategicznego realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Drugie wyróżnienie w konkursie pod patronatem marszałka województwa na bibliotekarza roku woj. Zachodniopomorskiego im. Stanisława Badonia otrzymała nasza koleżanka Anna Styrska. Cieszę się tym bardziej, że Anna Styrska była najmłodszą, wiekiem i stażem pracy, wyróżnioną bibliotekarką.

Nasza biblioteka mogła pochwalić się swoją szeroką działalnością edukacyjną, omawiając zajęcia i spotkania z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na tle prezentacji. Tylko dwie biblioteki naszego powiatu mogły zaprezentować swoją działalność, nasza biblioteka i biblioteka w Biesiekierzu.

Jest to na pewno nasz sukces, okupiony ciężką pracą, godzinami spędzonymi na przygotowaniach scenariuszy i konspektów zajęć, dekoracji, gier i zabaw.
Nie byłoby tego sukcesu naszej biblioteki gdyby nie zespół, z którym przyszło mi pracować. Serdecznie dziękuję moim koleżankom za współpracę, za pasję i zaangażowanie w pracy. Chciałabym również podziękować Pani Burmistrz Mieczysławie Brzozie, za wsparcie w każdym naszym działaniu i za kredyt zaufania jakim zostałyśmy obdarzone. Podziękowania składam Pani Halince Michalak, za bardzo skuteczną promocję naszej biblioteki oraz wsparcie przy pisaniu projektów. Dziękuję również naszym Czytelnikom i Przyjaciołom biblioteki, którzy także przyczynili się do naszego sukcesu.

Ewa Sabatowicz
Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
w Bobolicach