Zjazd Bibliotekarzy – Liderów Akcji Noc Bibliotek 2016

22 października 2016 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbył się zjazd Liderów Akcji Noc Bibliotek. Liderami zostały biblioteki, które w ramach Nocy zorganizowały wydarzenia z wielkim rozmachem i przyciągnęły czytelników.

Pierwszą część spotkania poprowadziła Alicja Pacewicz z Centrum Edukacji Obywatelskiej, która przedstawiła metody aktywizujące w pracy bibliotekarza. Podczas otwarcia Zjazdu uczestnicy mogli obejrzeć filmy podsumowujące dwie edycje akcji 2015-2016. Następnie głos zabrała Barbara Maria Morawiec z Lustra Biblioteki, która zaprezentowała temat ,,CzyTanie wzbogaca-promuj czytelnictwo niewielkim kosztem”.  Uczestnicy Zjazdu mieli okazję wysłuchać kilku pomysłów na zorganizowanie ciekawych wydarzeń podczas akcji Noc Bibliotek i nie tylko. Dalsza część programu dotyczyła wystąpień bibliotekarzy z całej Polski, którzy prezentowali praktyki i efekty nocnych spotkań z czytelnikami. Przykładów tych praktyk było bardzo dużo. Każdy uczestnik dowiedział się wielu przydatnych informacji, które na pewno wykorzysta w swojej pracy.Na zakończenie części pierwszej odbył się wykład ,,Biblioteka publiczna i szkolna na co dzień i od święta. Co warto i można zmienić w aranżacji przestrzeni?”, który poprowadził dr Dariusz Śmiechowski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W drugiej części Zjazdu BibliotekarzyLiderów  uczestnicy zostali zaproszeni do udziału  w praktycznych warsztatach. Monika Żemojtel oraz Joanna Kordek wzięły udział   w szkoleniu pn. ,,Kuchnia trenera w bibliotece, czyli jak poprowadzić ciekawe zajęcia z grupą czytelników”. Było to bardzo owocne spotkanie, dzięki któremu nabyłyśmy nowych pomysłów do dalszej pracy.Zobacz fotorelację