
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach wzięli udział w nietypowej lekcji bibliotecznej, która przybrała formę emocjonującej gry edukacyjnej. Zamiast tradycyjnego wykładu, uczestnicy zostali podzieleni na zespoły i stanęli przed serią zróżnicowanych zadań, które pozwoliły im w praktyczny sposób poznać zasady korzystania z biblioteki.
Wśród przygotowanych wyzwań znalazły się: wyszukiwanie definicji w słownikach, odnajdywanie konkretnych tytułów w katalogu bibliotecznym, rozwiązywanie bibliotecznej wykreślanki, układanie książek według kolejności alfabetycznej oraz krzyżówka tematyczna dotycząca zasad korzystania z biblioteki.
Zabawa była nie tylko okazją do nauki, ale również do integracji i współpracy w grupie. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością, a nauka poprzez działanie okazała się skuteczna i przyjemna.
Dzięki tej formie zajęć klasa VI nie tylko utrwaliła ważne wiadomości, ale również przekonała się, że biblioteka to miejsce pełne inspiracji i ciekawych wyzwań.